GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI

Öğretim Üyemiz Yrd.Doç.Dr. Doğan Arslan TRT World’un Konuğu Oldu

07.06.2017

Üniversitemiz Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı öğretim üyemiz Yrd.Doç.Dr. Doğan Arslan; Uluslararası alanda İngilizce yayın yapan TRT World’ın kültür ve sanat programı “Showcase”in konuğu oldu. 

Dünyanın bir çok alanında kültür ve sanat haberlerini İngilizce formatta sunan ve bu sayede dünyaya açılım yapan Showcase programında Grafiti ve Mural resimleri üzerine uzman konuşmacı olarak Doğan Arslan bilgilendirmelerde bulundu. İngilizce yayınlanan programda Arslan, özellikle İstanbuldaki Grafiti ve Mural sanatları hakkında bilgi verirken, dünyadaki önemli şehirlerde de bu sokak sanatının gelişimi ve önemli isimleri üzerine konuşma yaptı. Arslan ayrıca Grafiti sanatının diğer sanat dallarından daha çok halk arasında ilgiyle izlenmesini ve populerleşmesinin sebebini, bu sanatının galeri ve müzelerin aksine sokak aralarındaki duvarlarda yaygınlaşmasına bağladığını söyledi. Arslan Grafiti ve Mural sanatlarının özellikle gençler arasında yaygınlaşma sebebini herhangi bir otoriteye veya maddi açıdan fazla para harcamadan kendilerini ifade edebildiğini söyleyerek konuşmasını tamamladı. 

Aşağıdaki linkte Showcase’in özel edisyon programında Yrd.Doçent.Dr. Doğan Arslan ile Showcase Programı Sunucusu Özlem İşbilen’in sohbetini 16:00 dakidan sonra izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=BSTJJdvrdGk