GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI

Öğretim Üyemiz Doğan Arslan’a Almanya ve Amerika’dan İki Ödül

07.06.2017

Öğretim Üyemiz Doğan Arslan’a Almanya ve Amerika’dan İki Ödül

Üniversitemiz Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Görsel İletişim Tasarım Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Doğan Arslan, Graphis Organizasyonun düzenlediği yılın en iyi afiş tasarımı yarışmasında “Chernobly+Fukushima” isimli çalışması ile “Altın Madalya” ödülünü kazandı. 

Tarihte yaşanan iki önemli nükleer felaket olan “Chernobly ve Fukushima” kazalarını referans göstererek bu çalışmayı oluşturduğunu söyleyen Doğan Arslan, “Özellikle doğanın kırılganlığını ve masumiyetini hassas bir varlık olan kelebek üzerinde göstermeye çalıştım” diyerek doğanın da hassas bir düzen içerisinde olduğuna dikkat çektiğini belirtti. 

1950’lerden beri geleneksel olarak yapılan ve uluslararası profesyonel sanatçılar tarafından yılın en iyilerinin seçildiği Graphis Yarışması’nda Öğretim Üyemiz Arslan, 2016 yılında da “Bang, Boom, Kapow ve Barış” isimli çalışmasıyla da “Gümüş” ödülünü kazanmıştı. 

Graphis Organizasyonun yarışmasında ödül alan Arslan ve diğer sanatçıların çalışmalarına buradan ulaşabilirsiniz.


Öğretim üyemiz Yrd. Doç. Dr. Doğan Arslan ayrıca Almanya’da 10 senedir sanat ve mizah alanında uluslararası yarışmalar düzenleyen Don Quichott dergisinin açmış olduğu 10. Uluslararası “Farklılığa Saygı” karikatür yarışmasında, yapmış olduğu karikatür ile “Bürgerstiftung Filderstand” ödülünü kazanmıştır. Uluslararası alanda tanınmış jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda Türkiye’den tek ödülün sahibi öğretim üyemiz Doğan Arslan olmuştur.
Ödül alan ve sergilenmeye değer çalışmalar Stuttgart’da Filderstadt Städtische galerisinde 10- 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında sergilenmektedir.


Öğretim üyemiz Arslan’ın ve diğer sanatçıların ödül alan çalışmalarına buradan ulaşabilirsiniz.